Aktuálně COVID-19

Poslední dva roky jsem servisní činnost vykonával pouze pro firmy a to především pro kytary.cz. Z důvodu nedostatku práce ale obnovuji nyní servisní činnost i pro koncové zákazníky tak, jak jsem ji prostřednictvím těchto stránek vykonával dříve.

Diagnostika po telefonu

Abych vyhověl nařízení vlády o omezení osobních setkání, spouštím službu diagnostika po telefonu kytarových a baskytarových aparátů, kde plánuji zúročit mnoho let zkušeností s konkrétními modely různých značek znaje jejich slabá místa a obvyklé závady. Diagnostika po telefonu předpokládá spolupráci zákazníka, který mě během projevu závady kontaktuje na telefonu a já se s ním pokusím závadu vyřešit/opravit (takových závad je kupodivu více než by se zdálo), a nepůjde-li to, tak alespoň identifikovat dle chování zesilovače závadu a poměrně přesně odhadnout cenu dílů a ostatních nákladů. Více informací zde.

Vývoj, projekty a prototypy

Dle hesla všechno zlé je pro něco dobré se mi pro nedostatek zakázek v tomto roce, který se nese ve znamení COVID-19, podařilo dokončit několik vyvíjených zařízení pro hudebníky.

  • kytara se zabudovaným zesilovačem na 9V baterii s vestavěným 4″ reproduktorem a distortioun efektem
  • 15W celolampový jednokanálový zesilovač ve třídě A
  • 200W kapesní kombo se dvěma 5″ reproduktory pro ty, co nechtějí jezdit na koncerty dodávkou anebo nedisponují bedňáky
  • Vypínatelný obvod u elektrických kytar s jednocívkovými tzv. „single“ snímači, který simuluje chování dvoucívkových „humbucker“ smímačů. Aktivní i pasivní varianty zabudovatelné do jakékoliv kytary.
  • Distortion efekt realizovaný tranzistory JFET, které věrně simulují elektronkový zkreslený zvuk a jsou obvykle plně zabudovatelné do jakékoli kytary bez vlivu na vzhled a bez řezání do dřeva apod. Efekt je samozřejmě true bypass, takže pokud není aktivovaný, nijak neovlivňuje původní zvuk kytary.

Některé projekty jsou ve fázi ladění. Některé jsou ve fázi prototypů. Některé zcela dokončené a připravené pro replikování a koncový prodej, ale ještě třeba není vyčíslena cena, protože se zkrátka ještě neozval nikdo, kdo by chtěl projekt realizovat pro sebe. Pokud byl o realizaci zájem, zavolejte a nějak se dohodněme. Více informací naleznete v sekci projekty.